نکات مهم انتخاب فرش آشپزخانه

نکات مهم انتخاب فرش آشپزخانه

فرش آشپزخانه قسطی

نکات مهم انتخاب فرش آشپزخانه

فرش آشپزخانه قسطی

شاید هنگام طراحی و چیدمان دکوراسیون آشپزخانه خود بااین سوال مواجه شوید که آیا برای آشپزخانه فرش بخریم یا نیازی به پهن کردن فرش در آشپزخانه نیست. جواب این سوال، ابتدا به سلیقه شما بستگی دارد.

خیلی از مردم دوست دارند در چیدمان آشپزخانه خود از فرش، گلیم، قالی یا قالیچه استفاده کنند و شاید خیلی از افراد هم دوست نداشته باشند داخل آشپزخانه خود فرش پهن کنند.

سایز فرش یکی از موارد مهمی است که باید قبل از خرید فرش آشپزخانه به آن توجه کنید. مشاورین ما در کلکسیون فرش کوروش میتوانند شما را در انتخاب سایز مناسب فرش شما را راهنمایی کنند.

فرش آشپزخانه قسطی

ابعاد مناسب برای فرش آشپزخانه:

انتخاب درست ابعاد برای فرش آشپزخانه مستقیم بر ظاهر و کاربرد فرش در این محیط تاثیر دارد. فرش کوچک نسبت به محیط کاملا بی کاربرد است و فرش بزرگتر از محیط نیز دست و پاگیر است و از نظر بصری محیط را نامرتب نشان می دهد. فرش آشپزخانه باید در ابعاد مناسب با محیط انتخاب شود.

طول و عرض آشپزخانه را متر کنید و سپس مناسب ترین سایز فرش یا قالیچه موجود در بازار را به تناسب طول و عرض محیط خود انتخاب کنید. برای جلوگیری از بین رفتن سریع تر فرش آشپزخانه، فرش را در زیر  یخچال، فریزر، گاز و … قرار ندهید.

بهترین شانه و تراکم برای فرش آشپزخانه:

شانه و تراکم فرش تاثیر مستقیمی بر میزان مقاومت فرش در برابر شست و شو دارد. هرچه تراکم فرش آشپزخانه بیشتر باشد، میزان مقاومت فرش در برابر آسیب و شست و شو بیشتر است. فرش های ماشینی 500 تا 700 شانه انتخاب های خوب و مقرون به صرفه ای برای فرش آشپزخانه هستند. فرش های 1200 و 1500 شانه نیز انتخاب های بسیار با کیفیتی برای آشپزخانه اند.

 

رنگ مناسب برای فرش آشپزخانه:

هنگام انتخاب فرش آشپزخانه، حتماً به رنگ فرش توجه کنید. از آنجایی که حجم فعالیت هایی که در آشپزخانه انجام می شود، بالاست، احتمال کثیف شدن فرش هم بسیار زیاد است. به عنوان مثال، ممکن است که در حین آشپزی ادویه ها از دست شما روی فرش بیافتند و فرش شما کثیف شود. ولی اگر فرش شما رنگ روشن باشد و ادویه ای مثل زردچوبه از دست شما بیافتد، این اتفاق می تواند فرش شما را زرد کند. یا ریختن چایی روی فرش باعث تیره شدن فرش رنگ روشن شما می شود. به این ترتیب، فرش مناسب برای آشپزخانه فرشی است که تیره باشد. رنگ هایی مثل سرمه ای، آبی  از بهترین رنگ ها برای فرش آشپزخانه هستند.

فرش آشپزخانه قسطی

فرش آشپزخانه قسطی

 قابلیت شستشو در لباسشویی:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید هنگام خرید توجه کنید امکان شستن آسان است. بسیاری از برندهای فرش آشپزخانه قابل شستشو دارند و رقابت تنگانگی بین آنها وجود دارد. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه ندارید می‌توانید جستجویی در اینترنت داشته باشید تا با محصولات جدید آشنا شوید.

شاید برایتان جالب باشد که فرش قابل شستشو در لباسشویی نیز می‌توانید تهیه کنید. با تهیه چنین محصولی شما فرش آشپزخانه خود را مثل یک لباس در مواقع دلخواه می‌توانید داخل لباسشویی بیندازید و تمیز آن را تحویل بگیرید.

فرش آشپزخانه قسطی

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *